قیمت تابلو فرمان آسانسور تابع چه مواردی است؟

همانطور که از نام تابلو فرمان آسانسور مشخص است، تمام دستورات یک آسانسور از بخش تابلو فرمان صادر می‌شود تا ما بدون نقص و ایراد و تاخیر زمانی، سوار بر کابین آسانسور در مقصد مورد نظر پیاده یا سوار شویم.

معرفی کلی تابلو فرمان آسانسور، عملکرد آن، ویژگی‌هایی که در هنگام خرید باید توجه کنیم و در نهایت بررسی محدوده قیمت تابلو فرمان در سال ۱۴۰۰ است.

معرفی تابلو فرمان آسانسور

به تابلو فرمان، برد آسانسور هم گفته می‌شود. قطعه‌ای از آسانسور که در موتورخانه جای می‌گیرد و کارهای مهمی را پیش می‌برد.

برای اینکه حرکت آسانسور، نرم و با سرعت مشخصی انجام گیرد، تابلو فرمان آسانسور باید دور موتور را تنظیم کند.

با دستوری که تابلو فرمان آسانسور صادر می‌کند، کابین آسانسور در جهت بالا و یا پایین حرکت می‌کند. البته برای ارسال این پیام، باید یک تا دو گام به عقب برگردیم: یعنی تابلو فرمان ابتدا پیام‌هایی که از شستی احضار طبقات و شستی داخل کابین آسانسور دریافت می‌کند را پردازش می‌کند و متناسب با آن دستورات لازم را به کابین ارسال می‌کند.

تابلو فرمان دیگر تجهیزات آسانسور مانند ترمزها و دیگر قطعات کابین آسانسور را هم هدایت می‌کند.

تابلو فرمان بر حرکت کابین آسانسور و ایجاد ایمنی‌های لازم نظارت دارد.

تابلو فرمان موقعیت کابین در هر لحظه را تشخیص می‌دهد و حفاظت الکتریکی تجهیزات آسانسور را نیز بر عهده دارد.

انواع تابلو آسانسور

انواع تابلو فرمان آسانسور را از جهت سرعتی که در آسانسور ایجاد می‌کنند، به انواع مختلفی تقسیم می‌کنند، اما دو مورد از متداول‌ترین آنها، تابلوهای فرمان دو سرعتی و تابلوهای فرمان درایودار (VVVF) هستند.

تابلوهای فرمان دو سرعتی، در آغاز حرکت، میانه راه و نزدیک به توقف، سرعت‌های مختلفی در کابین ایجاد می‌کنند که ممکن است برای مسافرانی که در کابین حضور دارند، حس ناخوشایند و عدم اطمینان دهد.

علاوه بر آن، میزان استهلاکی که این نوع از تابلوهای فرمان بر لوازم آسانسور ایجاد می‌کنند، بیشتر است. همچنین مصرف انرژی در این شرایط بیشتر است.

اما در مقابل تابلو فرمان درایودار، به تدریج باعث تغییر سرعت می‌شود، احساس ایمنی بیشتری در مسافر ایجاد می‌کند، مصرف انرژی در آن پایین‌تر است و میزان استهلاک وارده بر قطعات آسانسور در آن پایین است.

برخی دیگر از  انواع تابلو فرمان‌ها مانند تابلو فرمان دو سرعتی تلفیقی، تابلو درایورهای تلفیقی، تابلوهای هیدرولیک و … هم وجود دارد که از اشاره به آنها خودداری می‌شود.

نکات ضروری قبل از خرید تابلو فرمان آسانسور که باید رعایت کرد؟

وضعیت ساختمان را بسنجید. این موضوع بدان معنی است که اگر شما قصد تهیه آسانسوری برای مراکز تجاری و اداری هستید و بنابراین میزان تردد در آن بالاتر از آسانسور مناطق مسکونی است، پس تابلو فرمان آسانسور باید بتواند قدرت پردازش و ارسال دستورات سریع‌تری داشته باشد.

به مصرف انرژی تابلو فرمان دقت کنید. بر اساس انواع تابلو فرمان آسانسور، مصرف برق و انرژی آسانسور بسته به نوع تک سرعتی و یا دو سرعتی بودن آن، تفاوت می‌کند. با اگاهی از این موضوع، اقدام به خرید کنید.

جزئیاتی مانند توان تابلو فرمان، وجود درایو، قابلیت نصب کارکدک و مجهز بودن به سیستم تهویه نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که باید در هنگام خرید بررسی شود.

قیمت تابلو فرمان آسانسور

اگر شما به عنوان پیمانکار ساختمان، قصد خرید و نصب آسانسور دارید، باید به سراغ خرید قطعات آسانسور و از جمله تابلو فرمان آسانسور بروید. در میان لوازم آسانسور، چند بخش مانند موتور آسانسور، تابلو فرمان و کابین، بیشترین سهم بودجه‌ای را به خود اختصاص می‌دهند و هر چه به سمت خرید تابلوهایی با کیفیت و کارایی بهتر بروید، این بودجه بیشتر خواهد بود.

در ادامه لیست قیمت تابلو فرمان چند برند معروف (با توجه به قیمت‌ها در سال ۱۴۰۰) آورده شده است:

قیمت تابلو فرمان آسانسور آریان ،آریو لیف ،آراد : بسته به نوع تابلو فرمانی که انتخاب می‌کنید و توان آن، قیمت ها از 13میلیون تا 80میلیون متغیر است.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تابلو ها به بخش استعلام قیمت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

به اشتراک بگذارید

جدیدترین مطالب

خرید آسانسور

یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک شرکت آسانسور مناسب و محصولی کیفی است.قبل از هر گونه توضیحی که در ادامه خواهد آمد،

مراحل بازرسی آسانسور

٫ نام متقاضی۲٫ نام شرکت فروشنده آسانسور۳٫ محل نصب آسانسور۴٫ شماره پروانه ساختمان۵٫ تاریخ صدور پروانه ساختمان۶٫ شماره پلاک ثبتی۷٫ نوع آسانسور۸٫ ظرفیت کابین بر

فوبیای آسانسور

فوبیای آسانسور نوعی ترس بیش از اندازه از فضای بسته است. که فرد هنگام ورود به آسانسور و بلافاصله پس از بسته شدن در آسانسور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید