فوبیای آسانسور

فوبیای آسانسور نوعی ترس بیش از اندازه از فضای بسته است. که فرد هنگام ورود به آسانسور و بلافاصله پس از بسته شدن در آسانسور به آن دچار می شود. امروزه بسیاری از انسان ها درگیر این فوبیا می باشند. اما برخی از این افراد پس از ورود به آسانسور دچار حملات جدی مانند نفس تنگی، افزایش ضربان قلب، عرق کردن بیش از حد و … می شوند.

سیم بکسل های فولادی که برای آویزان کردن کابین و وزنه های متعادل در آسانسورها استفاده می شوند، دارای ساختاری استاندارد هستند.ضریب ایمنی به کار گرفته شده در طراحی سیم بکسل ها مطابق استاندارد EN81 برای آسانسور هایی با دو سیم بکسل حداقل ۱۶ و برای آسانسورهایی با سه سیم بکسل و بیشتر حداقل ۱۲ است. در طراحی سیم بکسل ها ضریب ایمنی که بستگی به سرعت حرکت آن معمولا از ۱۲ تا ۲۰ متغیر است در نظر می گیرند . اگر مقاومت کششی سیم ها در یک سیم بکسل یکسان باشد به این نوع سیم بکسل تک کششی اطلاق می شود. تمامی این نکات را برای سیم بکسل جبران در آسانسور نیز باید در نظر گرفت.

سیم بکسلها از یک طرف به چهار چوب کابین و از طرف دیگر به چهار چوب وزنه تعادل متصل می گردد. این اتصال توسط قطعه ای به نام قلاب سربکسل صورت می گیرد.سر بکسل وسیله ای مکانیکی به همراه فنر و قلاب است که سیم بکسل روی آن سوار میشود. اتصالات انتهایی سربکسل طناب سیمی فولادی یک بخش جدایی ناپذیر از هر طناب سیمی می باشد. اتصال مکانیکی طناب با خودش یا به یک وسیله باید قادر به تحمل باری که برابر با درصدی از استحکام شکست طناب است را تحمل کند. این خیلی مهم است که اتصال انتهایی، باری را که به طناب وارد می شود را تحمل کند که می تواند بر استحکام طناب سیمی اثرگذار باشد البته این وسیله می بایست فشارهای زیاد دینامیکی را تحمل کند.

طبق استاندارد 6303-1، قلاب سربکسل باید قادر باشد در برابر حداقل 80 درصد آن باری که باعث گسیختگی سیم بکسل فولادی میشود، مقاومت کند.امروزه برای اتصال انتهای سیم بکسل های آسانسور و بالابر، بیشتر از نوع متقارن آن استفاده می شود و گوه های نامتقارن در جرثقیل ها استفاده می شود. توجه به این استانداردها الزامی می باشد و کلیه خدمات مربوط می بایست توسط تکنسین مجرب انجام گردد.

آیا در آسانسور هوا (اکسیژن) تمام می شود؟
ندانستن بعضی موضوعات باعث ترسیدن غیرعادی ما می‌شود. ترس از سقوط آسانسور و یا خفگی در آن به هنگام از کار افتادن آسانسور یکی از همین موارد است.

آسانسور یک محفظه کاملا بسته (ایزوله) نیست و بین کابین و درب آسانسور فضای کافی برای جریان داشتن هوا وجود دارد و شما هرچند ساعت در کابین آسانسور باشید اکسیژن کافی برای تنفس شما وجود دارد.

طبق تحقیقات و بررسی ها اکسیژن در آسانسور تمام نمی شود و از بین نمی رود
زیرا درز های زیادی (مثل: پایین، کناره های درب، فن بالا) دارد و اکسیژن به بیرون از کابین دسترسی دارد
و هوا در چرخش است.

آسانسور پاد فراز: پس علت ترس و احساس خفگی چیست؟
علت احساس خفگی: ترس و استرس شخص است، وگرنه دچار کمبود اکسیژن نمی شود.

پس:

آرامش خود را حفظ کنید.
آژیر خطر را فشار دهید.
با شماره نگهبان یا مدیر مجتمع تماس بگیرید.
با 125یا آتش نشانی (یا شماره های اورژانسی) تماس بگیرید.
با سرویس کار آسانسور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

به اشتراک بگذارید

جدیدترین مطالب

خرید آسانسور

یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک شرکت آسانسور مناسب و محصولی کیفی است.قبل از هر گونه توضیحی که در ادامه خواهد آمد،

مراحل بازرسی آسانسور

٫ نام متقاضی۲٫ نام شرکت فروشنده آسانسور۳٫ محل نصب آسانسور۴٫ شماره پروانه ساختمان۵٫ تاریخ صدور پروانه ساختمان۶٫ شماره پلاک ثبتی۷٫ نوع آسانسور۸٫ ظرفیت کابین بر

چاهک آسانسور و ابعاد آن

قبل از اجرای پروژه های نصب و راه اندازی آسانسور انجام یک سری پیش‌نیاز و در نظر گرفتن نکات استاندارد از اجرای مجدد مراحل و

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید